Poradnik

Najlepsi chirurdzy naczyniowi w Poznaniu

W gabinetach Neomedica przyjmują najlepsi specjaliści chirurgii naczyniowej w rejonie. Dzięki ich pracy pacjent może czuć się bezpiecznie i znajdować pod profesjonalną opieką. Lista lekarzy oraz wykonywane w naszych gabinetach badania, jak również formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej.

Podstawowa diagnostyka kończyn

Chirurg naczyniowy może zlecać szereg badań, które pozwolą mu w pełniejszej diagnostyce. Jednym z podstawowych i wykonywanych na miejscu w gabinetach Neomedica jest USG doppler żył i tętnic kończyn. Jest to badanie, które wykonywane jest na miejscu, a pacjent nie musi się do niego przygotować. Pamiętać należy, że palacze powinni wstrzymać się z paleniem na kilka godzin przed badaniem. Palenie powoduje zawężenie naczyń krwionośnych, co może mieć wpływ na wyniki badania.

Badania, które ratują życie

Innym badaniem, które wykonuje się w gabinetach Neomedica, jest USG aorty tętnicy brzusznej. Jest to badanie, które może wykluczyć występowanie tętniaka aorty brzusznej, tory jest bezpośrednim zagrożeniem życia. Jest to badanie nieinwazyjne i bezbolesne. Pozwala na wykrycie zmian już we wczesnym stadium, co pozwoli na szybką reakcję i wdrożenie skutecznego leczenia. Im większy tętniak rośnie, tym bardziej prawdopodobne jest jego pęknięcie lub rozerwanie, powodujące intensywny ból brzucha lub pleców, zawroty głowy, nudności lub duszność.