Poradnik

Filtr aquaclean, jakie korzyści niesie ze sobą dla ekspresu do kawy, poradnik

Dzięki wzrostowi kultury kawowej, upowszechnieniu kawy oraz tworzeniu dedykowanych wydarzeń, w ostatnim czasie o tym napoju mówi się coraz więcej. Coraz częściej w domach spotkać można profesjonalne ekspresy do kawy, które cieszą o poranku świeżo zmielonymi ziarnami kawy. Ekspresy do kawy wymagają regularnego czyszczenia konserwacji podobnie jak inne sprzęty AGD w domu. Filtr aquaclean to jeden z elementów, których nie może się obejść ekspres do kawy

Aqua clean Philips – przeczytaj, dlaczego warto go stosować

Kawa powstaje w procesie, w którym gorąca woda przechodzi przez filtr z palonej i mielonej kawy. W przypadku espresso dobrej jakości konieczne jest, aby kawa nie była nadmiernie ekstrahowana lub niedostatecznie wyekstrahowana. Sztuka parzenia kawy jest trudna, jednak ekspresy do kawy znacznie ułatwiają ten proces. Stosowanie aquaclean Philips przysłuży się niejeden raz.

Woda w kranie nie zawsze jest wolna od nadmiernych ilości wapnia inny składników mineralnych które mogą zmienić smak kawy. Osadzanie się kamienia jest także zgubne dla samego ekspresu. Filtr do ekspresu saeco zapewnia bez awaryjne działanie pod warunkiem regularnego stosowania.

 

Filtr do ekspresu Philips – podsumowanie korzyści

Działanie filtrów do ekspresów jest podobne do tych które stosuje się chociażby w butelkach do wody. filtr ona w cząsteczki, które zatrzymuje niechciane cząstki przedostające się w wodzie z kranu z rur wodnokanalizacyjnych. Filtr aquaclean, zatrzymuje mikroskopijne związki i zapobiega ich przedostaniu się do ekspresu a tym samym do naszego kubka z kawą. Sprawdź więcej produktów na stronie: https://strefafiltrow.pl/

Producent rekomenduje wymianę filtra przynajmniej raz w miesiącu, jeśli korzystamy z ekspresu codziennie. Ważne jest również by ekspres myć dokładnie jak najczęściej.

 

Podsumowując, według baristów dobra kawa espresso musi być naturalnie słodka, mieć odpowiedni poziom kwasowości i goryczki oraz bogate i przyjemne niuanse aromatyczne. Dzięki zastosowaniu aqua clean Philips możesz rozkoszować się kawą o każdej porze dnia wraz z najbliższymi.