Poradnik

Kardiolog w Poznaniu – poznaj specjalistę od chorób serca

Kardiolog w Poznaniu to specjalista, który zadba o Twoje serce i cały układ krwionośny. Zajmuje się szeregiem chorób związanych z najważniejszym narządem człowieka. Podczas pierwszej wizyty, lekarz ten zapozna się z historią medyczną pacjenta i jeśli uzna to za konieczne zleci badanie elektrokardiogramem.

 

Kardiolog w Poznaniu prywatnie – na czym polega badanie kardiologiczne?

Badanie kardiologiczne z elektrokardiogramem jest badaniem specjalistycznym mającym na celu postawienie diagnozy przez kardiologa w Poznaniu, ewentualnego problemu o charakterze kardiologicznym, który dotyczy serca.

Badanie to polega na wykonaniu elektrokardiogramu, czyli badania diagnostycznego, dzięki któremu możliwe jest sprawdzenie stanu czynności elektrycznej serca w całym cyklu jego pracy. Zalecane jest w przypadkach, gdy pacjent zgłasza objawy takie jak ból w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu (duszność) w spoczynku lub pod wpływem wysiłku, omdlenia, zawroty głowy, kołatanie serca lub ogólne zmniejszenie siły.

 

Kardiolog prywatnie w Poznaniu – jakie choroby może rozpoznać?

Badanie kardiologiczne z elektrokardiogramem, które może zlecić dobry kardiolog w Poznaniu, ma również fundamentalne znaczenie w diagnostyce i leczeniu głównych chorób serca, do których należą:

  • nadciśnienie tętnicze;
  • kardiomiopatia;
  • choroba niedokrwienna serca;
  • niewydolność serca;
  • choroba zastawki mitralnej i choroba zastawki aortalnej (choroby atakujące zastawki serca).

Badanie kardiologiczne z elektrokardiogramem składa się głównie z trzech etapów. Pierwszy dotyczy zbierania informacji dotyczących trybu życia pacjenta. Lekarz kardiolog w Poznaniu zapyta o to co pacjent je, czy pali, czy uprawia aktywność fizyczną oraz o wszelką obecność w rodzinie pacjentów kardiologicznych. Druga faza to badanie kliniczne układu sercowo-naczyniowego – za pomocą osłuchiwania – oraz pomiar ciśnienia tętniczego. Trzeci moment to ten zarezerwowany na wykonanie elektrokardiogramu.

Kardiolog

Na ogół badanie kardiologiczne z elektrokardiogramem, kardiolog prywatnie w Poznaniu, przeprowadza około 30 minut, łącznie z wykonaniem elektrokardiogramu. Nie przewiduje się przygotowania do badania kardiologicznego z elektrokardiogramem. Nie ma również przeciwwskazań do wykonania takiego badania.