Budownictwo

Panele winylowe do łazienki – wszystko co musisz wiedzieć

Jedną z najbardziej atrakcyjnych cech podłóg winylowych jest to, że można je stosować tam, gdzie mogą wystąpić problemy z wodą i wilgocią. Są zatem świetnym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy wyremontować łazienkę. Poznaj wszystkie zalety i przekonaj się, że panele winylowe w łazience to rozsądny wybór.

Panele winylowe łazienka – zalety produktu

Panele winylowe do łazienki posiadają przede wszystkim solidne wnętrze. Wykonane są ze starannie przebadanych kompozycji PVC i obojętnych stabilizatorów. To wszystko stanowi sztywną podstawę tych winylowych paneli. W przeciwieństwie do starszych typów, które miały podłoże z tkaniny i nie wytrzymywały zalania, te nowo opracowane podłogi są odporne na uszkodzenia przez wodę.

Standardowo montowany na dźwiękochłonnej podstawie, panel lvt jest z kolei pokryty zadrukowanym papierem według nieskończonych dekoracji i faktur, z nakładką (przezroczystą warstwą tworzywa sztucznego) oraz dodatkową folią odporną na promieniowanie UV.

Najdroższe rodzaje paneli winylowych do łazienki to te najgrubsze. Niektóre luksusowe podłogi z PVC są mocniejsze i bardziej sprężyste niż sztywne i mogą dobrze kompensować niedoskonałości podłóg. Podobnie jest w przypadku paneli winylowych do łazienki na ścianę. Ich grubość i wytrzymałość dyktują ich cenę. Sprawdź również: Panele winylowe do kuchni

Panele winylowe w łazience – poznaj możliwości projektowania

Panele winylowe łazienka mogą nabrać dowolnego aspektu, jaki projektant ma na celu, ponieważ zależy to wyłącznie od wyobraźni i wybranej aranżacji. W rzeczywistości dekoracja jest drukiem w wysokiej rozdzielczości, więc bardzo łatwo jest wybrać naturalny wygląd, jeśli mówimy o esencjach z drewna, kamienia lub ceramiki, a także o tworzeniu kolorowych desek.

W każdym razie, niezależnie od tego, czy chcesz znaleźć coś, co pasuje do rustykalnego stylu Twojego domu, czy chcesz grać na kontrastach, z panele winylowe możesz zrobić wszystko, nawet realizować niestandardowe projekty.

 

Wysokiej jakości panele winylowe do łazienki mają grubą ochronną powłokę wykończeniową, która zapewnia im piękny wygląd przez długi czas, ale przy odpowiednich środkach ostrożności nawet tańsze alternatywy przetrwają lata. Łazienka jest specyficznym miejscem, jednak, jak już wspomniano, panele winylowe są odporne na wilgoć. Nie groźna im duża ilość wody. Jeśli wanna się przeleje lub jeśli duże urządzenia przeciekają, z podłogą winylową nie ma się czego obawiać.