Budownictwo

Ceramiczne wykończenie wnętrza

Szukając pomysłu na ciekawe wykończenie wnętrza, wiele osób sięga po płytki ceramiczne. Doskonale wpisują się one zarówno w nowoczesne, jak i klasyczne aranżacje wnętrz. A to wszystko dzięki temu, że producenci płytek na przestrzeni ostatnich lat wyszli poza szablon tradycji i zaczęli tworzyć płytki pełne inspiracji, w zupełnie nowym wdaniu. Szeroki wachlarz kolorów, wzorów i faktur sprawia, że każdy może znaleźć płytki, które idealnie wpisują się w jego indywidualne poczucie piękna.

Ale nie tylko walory estetyczne sprawiają, że płytki ceramiczne dziś na nowo są odkrywane. Również ich walory techniczne, takie jak trwałość czy odporność mechaniczna i fizyczna sprawiają, że montujemy je na ścianach i podłogach w naszych domach i mieszkaniach.

Płytki ceramiczne Cisa Ceramiche
Jeśli chodzi o różnorodność wzorów, to nie dotyczy ona tylko płytek ściennych. Również płytki podłogowe mają mnóstwo ciekawych wzorów. Co więcej, połączenia barw sprawiają, że płytki podłogowe zawsze wyglądają jak świeżo umyte, nawet, jeśli nie myliśmy ich przez kilka dni.
Jak zostało już powiedziane, dzisiejsze płytki to nie tylko kwestia elegancji, ale też trwałości.

Producenci dokładają wszelkich starań, aby były odporne one nie tylko na czyszczenie środkami chemicznymi, ale również na czynniki mechaniczne. Pokrywka, która spada na podłogę, końcówka miksera, która uderza o ścianę, czy krzesło szurające po podłodze – w domu zdarzają się różne sytuacje. Dlatego właśnie płytka powinna być odporna. Przecież nie jest ona inwestycją na jeden dzień.