Ceramiczne wykończenie wnętrza

Szukając pomysłu na ciekawe wykończenie wnętrza, wiele osób sięga po płytki ceramiczne. Doskonale wpisują się one zarówno w nowoczesne, jak i klasyczne aranżacje wnętrz. A to wszystko dzięki temu, że producenci płytek na przestrzeni ostatnich lat wyszli poza szablon tradycji i zaczęli tworzyć płytki pełne inspiracji, w zupełnie nowym wdaniu. Szeroki wachlarz kolorów, wzorów i faktur sprawia, że każdy może znaleźć płytki, które idealnie wpisują się w jego indywidualne poczucie piękna.

Ale nie tylko walory estetyczne sprawiają, że płytki ceramiczne dziś na nowo są odkrywane. Również ich walory techniczne, takie jak trwałość czy odporność mechaniczna i fizyczna sprawiają, że montujemy je na ścianach i podłogach w naszych domach i mieszkaniach.

Płytki ceramiczne Cisa Ceramiche
Jeśli chodzi o różnorodność wzorów, to nie dotyczy ona tylko płytek ściennych. Również płytki podłogowe mają mnóstwo ciekawych wzorów. Co więcej, połączenia barw sprawiają, że płytki podłogowe zawsze wyglądają jak świeżo umyte, nawet, jeśli nie myliśmy ich przez kilka dni.
Jak zostało już powiedziane, dzisiejsze płytki to nie tylko kwestia elegancji, ale też trwałości.

Producenci dokładają wszelkich starań, aby były odporne one nie tylko na czyszczenie środkami chemicznymi, ale również na czynniki mechaniczne. Pokrywka, która spada na podłogę, końcówka miksera, która uderza o ścianę, czy krzesło szurające po podłodze – w domu zdarzają się różne sytuacje. Dlatego właśnie płytka powinna być odporna. Przecież nie jest ona inwestycją na jeden dzień.

Comments are closed.

Advertisement
  • Budownictwo lądowe jako najważniejsza kwestia budownictwa

   50 lat ago
   Budownictwo lądowe to tradycyjne budownictwo. Ten rodzaj jest typem wyodrębnionym za pomocą profesjonalnej terminologii oraz klasyfikacji budownictwa. Inaczej przecież się nie da tego pokazać oraz uświadomić ludzkości . Budownictwo lądowe, jak sama nazwa wskazuje zaczyna budowę na ty twardym ladzie, czyli na specjalnie przygotowanym i przystosowanym do tego gruncie. Wtedy budowa idzie na prawdę…
  • Czy opłaca się przeznaczyć pieniądze na dom energooszczędny

   50 lat ago
   Aktualnie stosowane w budownictwie materiały oraz zasady działania znacznie różnią się od tych wykorzystywanych w ubiegłym stuleciu. Dziś decydując się na budowę domu zwracamy uwagę nie tylko koszta i wytrzymałość materiałów, ważne jest też energooszczędność. Czasami koszt budowy nowoczesnego domu energooszczędnego jest kilka razy wyższy od tradycyjnego. Nie przeszkadza to, jednak inwestorom. Współczesne technologie…
  • Etapy montażu ceramiki sanitarnej

   50 lat ago
   Wiele osób zastawia się nad tym jakie są etapy montażu ceramiki sanitarnej. Trzeba przyznać, że każda dobra firma montażowa rozpoczyna swoje prace od przeprowadzenia dokładnego wywiadu z klientem. Dzięki temu pracownicy takiej firmy są w stanie idealnie dostosować wszystkie elementy ceramiki sanitarnej do potrzeb konkretnej osoby.
 • Lipiec 2019
  P W Ś C P S N
  « Cze    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031